Ninaplastika fototöötlusest

Photoshop ninaoperatsiooni eel

Fototöötlus on abivahend, et kirurg ja patsient mõistaksid operatsiooni üht moodi. Oluline on meeles pidada, et ninaoperatsiooni reaalne tulemus ei ole peaaegu kunagi täpselt selline nagu fototöötlus. Ikka on väikesed erinevused. Teiseks kannatab fototöötlus kõike – mõni vastutustundetu kirurg võib patsiendi veenmiseks töödelda fotol nina selliseks, mis ei ole kunagi operatsiooniga võimalik saavutada anatoomiliste ja tehniliste piirangute tõttu.

Alati peab arvestama patsiendi iseärasusi, näiteks kõhrede tugevust, nahatüüpi ja naha paksust. On teatud piirid kui radikaalselt saame nina kuju muuta. Näiteks kui patsient soovib nina oluliselt vähendada, kuid tema ninatipul on väga paks nahk ja ninatipu kõhred on nõrgad, on õige valik parandada nina kuju selmet püüda nina radikaalselt väiksemaks teha – sellel võivad olla soovimatud tagajärjed. See kõik on väga indiviuaalne ja fotosid töödeldes tuleb neid nüansse meeles pidada ja arvestada, et patsiendi ootused ninaoperatsioonile oleksid realistlikud.

Mitte iga pilt ei kõlba fototöötluseks. Aluseks peavad olema kvaliteetsed, tehniliselt õigesti tehtud pildid standartse tehnika ja valgustusega, mis toovad paremini esile patsiendi anatoomia iseärasusesed. Enne ja pärast ninaoperatsiooni tehtud pildid peavad olema pildistatud tehniliselt sarnastes tingimustes, et pildid oleksid võrreldavad.