Soovin ninaplastikat – kuidas edasi?

Mõelge rahulikult järele

Esimese sammuna ninaplastika kaalumisel tuleks aeg maha võtta ja rahulikult järele mõelda, mis eesmärkidel oma nina muuta soovite. Mida see Teie elus paremaks muudab? Operatsiooni ei tohiks ette võtta hetkeemotsiooni ajel või kellegi teise mahitusel. Kui otsus oma nina kuju muuta on päris kindel ja tuleb südamest, tasub lõikuse planeerimisega edasi minna.

Kuidas peaks nina muutuma?

Järgmise sammuna oleks hea pisut detailsemalt läbi mõelda muutused, mida soovite operatsiooniga esile kutsuda. Enamasti on see üldises plaanis Teil juba teada, kuid tasub mõelda ka detailide peale. Näiteks kui soovite lasta eemaldada kühmu, tasuks mõelda ka ninatipu ja sõõrmete peale. Kui olete muutuste plaani kodus välja mõelnud, on edasine töö vastuvõtul ja selle järel lihtsam.

Näide soovitud muutusest

Registreerige aeg vastuvõtule

Järgmise sammuna on kõige mõistlikum pöörduda kirurgi vastuvõtule. Koos saame vaadata üle Teie nina välimise ja seesmise anatoomia, hinnata soovitud muutusi, tehnilisi võimalusi nende teostamiseks, kooskõla ülejäänud näo elementidega ja harmooniat üldiste iluideaalidega. Vastuvõtul teeme seeria professionaalseid fotosid, millest teen peale vastuvõttu ka fototöötlused simuleerimaks operatsiooni eesmärke. Selleks tööks ei sobi iga pilt – näiteks nutitelefoniga lähedalt tehtud pildid moonutavad näo elemente ja ei kõlba seetõttu ninaplastika eeltööks. Vastuvõtu saate mugavalt broneerida SIIN.

Operatsiooniaja valimine

Ninoperatsiooni järel tuleb varuda aega lõikusest taastumiseks. Sõltuvalt konkreetse lõikuse iseärasustest on paranemisperioodi pikkus erinev. Suurem turse ja võimalikud verevalumid silmade all kaovad tavaliselt 2 nädala jooksul. Sama aja tuleb hoiduda füüsilisest pingutusest ja see aeg tasub planeerida ka töölt eemal olekuna. Tihti arvatakse, et suvekuud ei sobi opereerimiseks – tegemist on müüdiga, mis ei vasta kaasajal tõele.

Ettevalmistus lõikuseks

Operatsiooniks tuleks vaimselt ja füüsiliselt teha ettevalmistusi, et organism oleks võimalikult hästi valmis operatsioonitraumast taastuma. Muuhulgas tuleks piirata alkoholi tarbimist, loobuda suitsetamisest, saada piisavalt ööund. Täpsemad operatsioonieelsed soovitused leiate SIIT.